KONDIČNÍ PŘÍPRAVA

V rámci komplexnosti našich služeb pro aktivní automobilové závodníky nabízíme i teoretickou a praktickou podporu v oblasti kondiční přípravya regenerace prostřednictvím našeho odborného kondičního trenéra a maséra, absolventa Fakulty sportovních studií na Masarykově univerzitě.

V současné době vyžadují závody, ať už v domácím či světovém měřítku, od pilotů mimořádnou fyzickou kondici a to jak s ohledem na předcházení zdravotním problémům, tak s ohledem na zvýšení jezdecké výkonnosti. fitness01Závodní jezdci musí být schopni odolávat opakovaně velkému přetížení až 3,5G při brzdění, v zatáčkách a při prudké akceleraci. V takových situacích je pro eliminaci možných zdravotních problémů nutné celkové zpevnění těla. Nejen ze zdravotního hlediska, ale i s ohledem na lepší jezdecké výkony je podstatnou kapitolou krevní oběhový systém. Průměrná tepová frekvence u netrénovaného jezdce se pohybuje mezi 160-165 tepy/min. U trénovaného jezdce je tato frekvence mnohem nižší a může se pohybovat kolem 125-135 tepů/min. Při vyšší tepové frekvenci se u jezdce snižuje koncentrace a přichází únava, která způsobuje v lepším případě snížení rychlosti, v horším případě chybu jezdce s možnými dramatickými následky. Proto je kondiční připravenost jezdce velmi důležitá a neměla by být podceňována.

Na základě aktuálního zdravotního stavu jezdce, sportovní minulosti, věku a váhy jsme schopni připravit tréninkový plán jeho potřebám tak, aby nedocházelo k přetěžování či poranění pohybového aparátu. Následně můžeme dohlédnout na správnou techniku cvičení a správné provedení jednotlivých cviků tak, aby byla zajištěna maximální účinnost a nedocházelo k nesprávným cvičebním návykům, které by mohly vést k vyššímu riziku zranění a případně se snažíme odstranit chyby z předešlého cvičení.Dále můžeme jezdce vést k vhodnému strečinku a také následné regeneraci.

Regenerace je velmi důležitou oblastí, při které dochází k uvolnění svalového napětí, odeznění pocitu únavy, zmírnění nebo úplnému odbourání bolesti a celkovému osvěžení organismu po fyzické či psychické námaze. K tomuto účelu se nejlépe hodí regenerační masáž, kterou můžeme po předcházející dohodě nabídnout přímo na závodech. Tato nabídka je velmi zajímavá zejména pro jezdce vytrvalostních závodů a rally. Doporučujeme zvážit i sportovní masáž vhodnou před a v průběhu sportovního výkonu. Sportovní masáž zlepšuje výkony udržováním svalů na vrcholu jejich flexibility a síly, potlačováním ztuhlosti a bolesti svalů, navozením vyšší svalové aktivity a prohřátím zatěžovaných partií.

Konkrétní návrh možností rozsahu účasti našeho kondičního trenéra a maséra při realizaci kondičního plánu jezdce a finanční náročnosti této účasti rádi zpracujeme na základě poptávky.

Facebook