BILSTEIN • SPORTOVNÍ PODVOZKOVÉ SYSTÉMY

ico-bilsteinZáklady firmy Bilstein založil v Německém Altenvoerde v roce 1873 August Bilstein a v roce 1928 poprvé vstoupil na automobilový trh. V roce 1953 francouzský inženýr Christian Bourcier de Carbon patentoval princip tlumiče natlakovaného plynem a společně s firmou Bilstein zahájil výrobu v roce 1954. V roce 1957 byl poprvé na světě použit jednokomorový tlumič Bilstein natlakovaný plynem při sériové výrobě automobilů, konkrétně u značky Mercedes-Benz. Firma Bilstein tak položila základní kámen své produkce podvozkových systémů a výrazně přispěla ke zlepšení aktivní bezpečnosti automobilů. Od té doby se technologie natlakování plynem stala standardem pro všechny typy tlumičů a Bilstein se stal synonymem pro špičkové podvozkové systémy, jízdní komfort a bezpečnost.

Bilstein slaví více než 40 úspěšných let ve všech oblastech motorsportu, od rally přes slavné 24-hodinové závody až po Formuli 1. V 70. letech jezdci na tlumičích Bilstein zvítězili opakovaně v mistrovství Německa a Evropy cestovních vozů a legendárním závodě 24 Hodin Le Mans (Ickx/Barth/Haywood – Porsche 936 Turbo).V letech 1985 a 1986 získal Alain Prost na McLarenu dva tituly mistra světa Formule 1, Walter Röhrl, Timo Salonen, Juha Kankkunen a Miki Biasion získali celkem pět titulů mistra světa rally, v roce 1984 získala posádka Metge/Lemoyne na Porsche 911 AWD vítězství na nejtěžší rally světa, na Rallye Paříž-Dakar. Přidat můžeme čtyři vítězství v 24H Le Mans, vítězství na 24H Daytona a 24H Nürburgring. Úspěch pokračoval i v 90. letech, kdy na tlumiče Bilstein vsadilo 90 procent jezdců NASCAR v USA, a v DTM získávali vítězství a tituly na tlumičích Bilstein jezdci jako Nicola Larini, Klaus Ludwig nebo Bernd Schneider. Když v roce 2000 vstoupil do závodů DTM team AMG-Mercedes, zajistili na tlumičích Bilstein jeho jezdci Bernd Schneider a Gary Paffett tituly v letech 2000-2003 a 2005-2006. Legenda pokračuje…

Všechny Bilstein Performance produkty bez rozdílu jsou ve spolupráci s testovacími jezdci jako je Walter Röhrl a s uplatněním všech zkušeností z motorsportu testovány na legendárním okruhu Nürburgring Nordschleife a vlastní testovací dráze v Papenburgu tak, aby potvrdily dlouhodobou spolehlivost a perfektní kombinaci jízdního komfortu, bezpečnosti, sportovního vzhledu a vysokého výkonu. Jedině tak je zajištěno, že i Vy si budete dlouho užívat to, co slibuje heslo BILSTEIN Driving Experience – tedy zážitek z jízdy.

  • ico_eshopCooming soon…

img_bilstein-B6

Špičkové jednokomorové tlumiče se standardní délkou (pro pružiny do -30mm), invertovaná pístnice, individuální nastavení tuhosti  odrazu a dorazu v 10 stupních od velmi komfortního po extrémně sportovní (pouze pro B6 Adjustable 10), natlakování plynem.

img_bilstein-B8

Tlumiče se shodnou technologií jako B6, ale zkráceným tělem pro větší snížení, invertovaná pístnice, natlakování plynem.

img_bilstein-B12PK

Sady tlumičů řady B6 v kombinaci se sníženými pružinami Eibach Pro-Kit, invertovaná pístnice, natlakování plynem, Německý TÜV certifikát.

img_bilstein-B12SL

Sady tlumičů řady B8 v kombinaci se sníženými pružinami Eibach Sportline, invertovaná pístnice, natlakování plynem, Německý TÜV certifikát.

img_bilstein-B14

Sady tlumičů technologie B8 se šroubovací miskou pružiny s nastavením výšky (snížení 30-50mm), invertovaná pístnice, natlakování plynem, povrchová úprava Triple-C Technology pro dlouhotrvající antikorozní ochranu, Německý TÜV certifikát.

img_bilstein-B16

Sady tlumičů s nastavitelnou tuhostí a šroubovací miskou pružiny s nastavením výšky (snížení 30-50mm), invertovaná pístnice, natlakování plynem, individuální nastavení tuhosti odrazu a dorazu v 10 stupních od velmi komfortního po extrémně sportovní, povrchová úprava Triple-C Technology pro dlouhotrvající antikorozní ochranu, Německý TÜV certifikát.

img_bilstein-B16RC

Sady tlumičů s individuální nastavitelnou tuhostí pomocí elektronického ovladače a šroubovací miskou pružiny (snížení 30-50mm), invertovaná pístnice, natlakování plynem, povrchová úprava Triple-C Technology pro dlouhotrvající antikorozní ochranu, Německý TÜV certifikát.

img_bilstein-clubsport

Ultimativní závodní coilover podvozky s dvoucestným nastavením tuhosti, invertovaná pístnice, natlakování plynem, Německý TÜV certifikát.

img_bilstein-damptronic

Tlumiče a sady B6, B8 a B16 s elektronicky nastavitelnou tuhostí u vozů, které jsou ovládáním sériově vybavené, invertovaná pístnice, natlakování plynem, Německý TÜV certifikát.

Facebook