POWERFLEX • PODVOZKOVÉ ULOŽENÍ Z POLYURETANU

ico-powerflexBritská firma EPTG Ltd. již od roku 1996 produkuje dnes již legendární polyuretanové silentbloky pod vlastní značkou Powerflex. Veškerý vývoj a výroba všech polyuretanových i nerezových dílů probíhá výhradně ve vlastní továrně v anglickém Uxbridge s použitím nejmodernějších technologií, počítačem řízených robotů, testovacích stolic, atd. To zaručuje jedinečnou úroveň kvality a spolehlivosti, podtrženou udělením ocenění Queen’s Award for Enterprise International Trade 2013.

Silentbloky používané k uložení podvozkových částí patří k nejnamáhanějším částem použitým na automobilu. Podstupují enormní zatížení a nárazy a ve většině případů bez jakékoli údržby. Běžné silentbloky jsou vyráběné z gumových směsí, obsahujících přírodní produkty. Takový materiál podléhá stárnutí, měkne a stává se příliš poddajným. Přestává odolávat silám na něj vynakládaným a tudíž dovoluje pohyb jednotlivých částí podvozku. Výsledkem je obtížně seřiditelná geometrie vozidla, zvýšené opotřebení pneumatik, snížená stabilita při brzdění a špatná ovladatelnost vozu.

Tvrdé materiály používané dříve k závodním účelům způsobovaly nepříjemný hluk a opotřebení dalších částí vozu. Powerflex však již několik let nabízí fantastickou náhradu! Tou jsou polyuretanové silentbloky. Díky vědecky vyvinuté polyuretanové směsi a jejím technologickým výhodám, jsou fialové silentbloky Powerflex o 30% tvrdší než nové originální gumové silentbloky, zároveň ale absorbují stejné množství hluku. Díky možnosti vyměnit některé silentbloky, které výrobce automobilu běžně samostatně nedodává, navíc ušetříte, protože nebudete muset měnit celé rameno nebo jiný díl. Silentbloky Powerflex poskytují v porovnání s originálními gumovými silentbloky několikanásobně delší životnost. Powerflex – to je delší životnost pneumatik, lepší ovladatelnost a větší bezpečnost!

img_powerflex-road

Základní řada silentbloků Powerflex, určená pro běžný (sportovní) provoz, stavějící převážně na silentblocích tvrdosti 80A Shore ve fialové barvě. Tato řada nabízí optimální poměr životnosti silentbloků, přesnosti řízení a zároveň zachování potřebné úrovně absorbce hluku a vibrací. Optimálních vlastností celé sady je však dosaženo poctivým testováním a vývojem a kompletní sady se tak skládají ze silentbloků různých tvrdostí od červených 65A Shore, používaných především na držáky výfuků a motorů, přes žluté silentbloky 70A Shore, použivaných především pro držáky motorů a nápravnic až po nejtvrdší černé silentbloky tvrdosti 95A Shore, používaných pro běžný provoz pouze výjimečně na víceprvkových nápravách některých silnějších vozů.

img_powerflex-black

Čistě závodní řada silentbloků Powerflex, vyvinutá po 15 letech zkušeností s produkty Powerflex. Tato řada obsahuje veškeré díly v nejtvrdší černé směsi 95A Shore a umožňuje tak maximálně precizní nastavení geometrie vozidla. Tuto řadu doporučujeme všude tam, kde jediným kritériem je nastavení geometrie, přesnost řízení, ovladatelnost a dosahované časy na závodní trati. Polyuretanová směs Powerflex 95A může být až o 80% odolnější zatížení než standardní gumové silentbloky a je o 25% pevnější než základní fialová směs používaná v řadě Road-Series. Přesto si zachovává určitou míru flexibility a absorbce vibrací. Mechanici závodních vozů rovněž ocení inteligentní řešení jednotlivých silentbloků umožňující jejich snadnou výměnu bez potřeby speciálních nástrojů a vybavení.

Facebook