QUAIFE • PŘEVODOVKY A DIFERENCIÁLY

ico-quaifeAnglická firma QUAIFE se již 40 let věnuje vývoji a výrobě převodovek. V roce 1971 firma Quaife nabídla první 5-rychlostní převodovku pro Ford Escort RS2000 a o plných 10 let tak předběhla oficiální uvedení první obdobné převodovky Fordem. V 80. letech využívali zkušeností firmy Quaife např. tovární teamy Toyota a Opel a ve stejném období byl uveden na trh automatický samosvorný diferenciál typu ATB. Ačkoli jím byl poprvé sériově vybaven vůz Maserati Bi-Turbo, velkého ohlasu se mu dostalo především nasazením ve více než 1000k silném monopostu Benetton F1, se kterým v roce 1986 vyhrál Gerhard Berger GP Mexico bez zastávky v boxech na výměnu pneu! Dnes ATB diferenciál Quaife najdete jako originální díl např. ve Fordu Focus RS, Chrysleru Neon RT nebo Noble M12. ATB diferenciály QUAIFE jsou s úspěchem využívány i v motorsportu, ať už se jedná o skupinu N v rally nebo WRC, GT či F1.

Společnost Quaife v současnosti zaměstnává 75 zaměstnanců na ploše 6000m2 a vyrábí synchronní a sekvenční převodovky, sady převodových kol, ATB diferenciály, zesílené poloosy, náboje, strmá řízení a kompletní systémy 4WD nejen pro širokou paletu současných vozů, ale i pro historiky. Firma Quaife vyrábí také vlastní supersportovní automobil Quaife R4 GTS v silniční verzi nebo v závodní verzi specifikace GT1. Tento automobil plně využívá všech komponent Quaife, od pohonu 4×4, přes ATB diferenciály, sekvenční převodvku, poloosy, zavěšení kol a náboje až po strmé řízení.

ico_webInformace o diferenciálech a převodovkách QUAFE naleznete také na českých oficiálních stránkách: www.quaife.cz

  • ico_pdfATB mechanické samosvorné diferenciály: quaife-atb.pdf
  • TRAN-X lamelové samosvorné diferenciály: quaife-tranx.pdf
  • Převodovky a převodové sady: ceny na dotaz…

ATB diferenciály Quaife jsou založené na automatickém rozdělování kroutícího momentu mezi poháněná kola pomocí šnekového mechanismu. Díky tomuto mechanismu ATB diferenciály zamezují prokluzu kol a zvyšují adhezi jak na kluzké vozovce (déšť, sníh, led), tak při sportovní jízdě v běžném provozu i na okruhu. ATB Diferenciály Quaife bezproblémově spolupracují s elektronickými stabilizačními systémy, podporují je a samy využívají jejich funkce. Diferenciály jsou bezúdržbové a zachovávají standardní servisní intervaly a olejové náplně předepsané výrobcem vozu.

Novinkou v sortimentu QUAIFE jsou vícelamelové samosvorné diferenciály TRAN-X s nezávisle nastavitelnou svorností a předpětím pro všechny závodní disciplíny od rally, přes okruhy až po drifting.

QUAIFE nabízí širokou paletu kompletních sekvenčních převodovek jak v univerzálním provedení, tak přímo pro konkrétní modely aut a dále oblíbené kompletní synchronní a bezsynchronní (DOG-BOX) převodové sady pro většinu modelů všech značek, používaných pro sportovní a závodní účely a to nejen současných (Subaru, Mitsubishi, Porsche, …), ale i historických (Alfa Romeo, Morgan, Lotus, Porsche, Ford, MG, Renault, …). Ke všem převodovkám a sadám je možné dokoupit všechny náhradní díly a zajišťovat repase.

Facebook