AT-POWER • KLAPKOVÁ TĚLESA SÁNÍ MOTORU

ico-atpowerAT Power je inovativní britská společnost s cílem získat z každého projektu maximální výkon. Společnost byla založena v roce 2005 inženýry s dlouholetými zkušenostmi mimo jiné z firem jako Group Lotus, Cosworth, Bosch apod. Vývojový a návrhářský team společnosti AT Power je jedním z největších ve Velké Británii a má výbornou reputaci ve vztahu ke kvalitě a profesionalitě. Společnost disponuje 3- a 5-osými CNC stroji, CMM přístroji a dalším výrobním vybavením.

AT Power vyrábí především patentovaná bezhřídelová klapková tělesa. Tato technologie přináší 7-10% zvýšení průchodnosti vzduchu oproti konkurenčním klapkám při stejném průměru. Novým produktem v nabídce jsou i systémy mazání se suchou skříní. AT Power spolupracuje s předními designéry závodních motorů a jejich produkty najdeme mimo jiné v závodech Formula Ford series, BTCC, WRC, IRC, ale i v MČR rally.

  • ico_eshopCooming soon…

img_atpower-klapky

AT Power je výrobcem patentovaných bezhřídelových klapkových těles. Tato technologie využívá ultratenké klapky s frézovanými náběhovými hranami a bočním usazením, což zajišťuje 7-10% zvýšení průchodnosti vzduchu oproti konvenčním klapkovým tělesům při stejném průměru. Na rozdíl od nejpoužívanějších konkurenčních těles jsou klapková tělesa AT Power frézována z jednoho kusu leteckého duralu s barevně eloxovaným povrchem, což přináší jednak váhovou úsporu a jednak neopakovatelný design. Další podstatnou výhodou je návrh klapkových těles přímo na hlavu konkrétního motoru (Direct-To-Head) bez využití připojovacích adaptérů na univerzální klapková tělesa. Všechny tyto parametry znamenají významnou úsporu místa v motorovém prostoru, váhovou úsporu, vyšší výkon, lepší odezvu a větší možnosti vyladění motoru. To je důvodem proč většina motorářů přechází od tradiční konkurence k inovativním klapkám AT Power.

img_atpower-mazani

Nedílnou součástí nabídky britské společnosti AT-Power jsou komponenty a celé sady pro řešení mazání motoru se suchou skříní. Tento systém mazání má zásobník oleje umístěn mimo spodní víko motoru v samostatné nádrži. Systém mazání se suchou skříní se využívá u sportovních vozů, kde se jím odstraňuje problém s nedostatkem oleje při změně otáček motoru, pěnění oleje vlivem rotujícího klikového hřídele, odlévání oleje z místa sacího koše při rychlém průjezdu zatáčkou a v neposlední řadě minimalizuje hloubku spodního víka motoru a tím i možnost jeho poškození. Firma AT-Power nabízí dvou a třístupňová olejová čerpadla, plochá spodní víka motoru místo olejové vany, řemenice pro pohon čerpadel, řemeny, rozebíratelné nádrže na olej a další příslušenství potřebné k sestavení kompletního montážního kitu.

Facebook