SCANTOOL • OBD2 DIAGNOSTIKA MOTORU

ico-scantoolAmerická firma ScanTool, sídlící v Phoenixu, byla založena v roce 2002 s jediným cílem a tím byl vývoj, výroba a prodej cenově dostupných, ale spolehlivých a profesionálních diagnostických přístrojů pro automobily. Dnes společnost nabízí kompletní řadu diagnostických přístrojů, které jsou díky své otevřené koncepci kompatibilní s většinou počítačových a mobilních platforem a celou řadou ovládacích aplikací. Produkty jsou s úspěchem distribuovány po celém světě. Společnost klade mimořádný důraz na zákaznické služby a technickou podporu a snaží se k plné spokojenosti zákazníka vyřešit jakýkoli problém a nekompatibilitu.

Díky velmi příznivé ceně a univerzálnímu použití využijí produkty ScanTool jak menší autoservisy, tak domácí kutilové a příznivci tuningu. Aktuální produktová řada ScanTool OBDLink slouží ke snadné diagnostice motoru (a další výbavy automobilu) pomocí OBD2 rozhraní. Rozhraní OBD2 (EOBD,JOBD) je celosvětový standard pro automobilovou diagnostiku (USA od 1996, EU benzín od 2000 a EU diesel od 2004). Diagnostické jednotky ScanTool se vyznačují precizním zpracováním a použitím nejmodernějších technologií STN nahrazujících zastaralé čipy ELM323 a 327. Technologie STN nabízí 10x vyšší výkon a 5x větší paměť, čímž je zajištěna rychlejší odezva, rychlejší přenos a vyhodnocení dat, zobrazení v reálném čase bez zpoždění a především větší spolehlivost bez výpadků v případech, kde je sledováno více hodnot najednou.

Další výhodou je odlišný způsob detekce protokolu a rozšířená podpora protokolů a CAN rozhraní, zajišťující větší kompatibilitu s více automobily. Velmi důležitou vlastností je i možnost aktualizace firmware pro případ nekompatibility nebo rozšíření protokolů v budoucnosti. Díky podpoře rozhraní Bluetooth a WiFi se nyní otvírá i možnost využití mobilních telefonů a tabletů jako vyhodnocovacího prostředku. To přináší jednak větší mobilitu, ale díky využití funkcí telefonů, jako jsou akcelerometr a GPS také přidané funkce jako měření výkonu a točivého momentu. Výraznou konkurenční výhodou u diagnostických jednotek ScanTool je přiložená plně vybavená ovládací aplikace TouchScan OBDwiz pro Windows.

Facebook