EVO CORSE • TVRZENÁ LEHKÁ ZÁVODNÍ KOLA

ico-evocorseItalská značka EVO Corse je sice mladá, ale s dlouholetými zkušenostmi. Její inženýři totiž dlouhá léta pracovali u světoznámé společnosti Speedline Corse. (EVO Corse = EVOlution of Speedline Corse). Díky tomu se mohla ihned stát prvním oficiálním dodavatelem kol pro vozy VW Polo Super2000 a Toyota Corolla Super2000.

EVO Corse vyrábí pouze špičková závodní kola a věnuje velké úsilí vývoji nových technologií pomocí nejmodernějšího CAD/CAM vybavení a strukturální FEM simulace. Díky tomu dosahuje u svých kol nejlepšího poměru váhy a odolnosti kol a např. kolo o rozměru 8×17“ pro Mitsubishi EVO váží pouhých 8,9kg! Kola jsou vyráběna nízkotlakým litím nebo kováním z kalené hliníkové slitiny AS7+T6, což zaručuje parametry obdobné dříve používaným magnéziovým kolům. Speciální profil paprsků kol EVO Corse vždy zajišťuje ideální chlazení brzd bez omezení pevnosti. Ráfek je optimalizován pro použití závodních pneumatik a velkých brzdových systémů. Všechna kola jsou vybavena odolnými ocelovými vložkami pro usazení šroubů. Ventilky jsou chráněné před nečistotami. Detaily, které u kol pro běžný provoz nenajdete.

ico_webInformace o závodních kolech EVO CORSE naleznete také na českých oficiálních stránkách: www.evo-corse.cz (v přípravě…)

  • ico_pdfTvrzená lehká závodní kola: evocorse.pdf
  • Příslušenství ke kolům: ceny viz eshop

img_evocorse-sport

Závodní kola pro asfaltové použiti, ideální pro malé vozy (např. Peugeot 106, Citroen Saxo,…). Díky své konstrukci umožňuje správné chlazení brzd a ochranu brzdového třmene.

img_evocorse-x3ma

Evo Corse řady X3MA jsou extra lehká a zároveň velmi odolná kola pro asfaltové použití. Mimo standardního provedení, je také k dispozici X3MA ZERO, tedy model s nižším zálisem (ET), určen pro okruhové použití. Dále pak X3MA Forged, kovaná kola vyrobená ze speciální slitiny, která zajišťuje co nejlepší výkon v poměru hmotnost/pevnost.

img_evocorse-sanremo

Sanremo Corse jsou závodní, lehká kola pro asfaltové a šotolinové použití. Okraj kola je optimalizován pro použití jak velkých brzdových třmenů, tak šotolinových pneumatik. Nabídku doplňuje Sanremo Zero, závodní kola, speciálně navržena jak pro rallycross, tak pro asfaltové použití a dále pak Sanremo Gr. A, kola pro asfaltové použití speciálně navržená pro vozy skupiny A (vystouplé paprsky pro velké brzdy). Nesmíme zapomenout ani na Sanremo Forged, kovaná kola vyrobená ze speciální slitiny, která zajišťuje co nejlepší výkon v poměru hmotnost/pevnost.

img_evocorse-olympia

Závodní, velmi odolná kola určena pro asfaltové i šotolinové použití. Kola Olympia jsou ideální volbou pro vozy off-road a auto/rallycross.

img_evocorse-neve

Závodní kola řady Evo Corse Neve zahrnuje 2 modely: Neve Sport – určená pro použití na sněhu a ledu, kdy součástí těchto kol je speciální montážní sada podložek, která zajistí aplikaci i pro vozy Mitsubishi EVO a Subaru STI se sériovými brzdami a model Neve Rally, který je určen pro použití na sněhu a ledu pouze pro malé „šotolinové“ brzdy.

img_evocorse-dakar

Závodní kola Dakar Corse/Dakar Zero jsou speciálně vyvinuta pro off-road. Struktura kola Dakar Corse umožňuje montáž terénní pneumatiky. Dakar Zero na rozdíl od modelu Dakar Corse disponuje nižším zálisem (ET). Ráfek chrání mechanické díly od zásahu štěrku či písku a zároveň umožňuje použití pneumatik s nízkým tlakem, které tak zvýší stabilitu i v těch nejtěžších podmínkách. Oba modely disponují práškovým lakováním ve třech vrstvách, které poskytuje maximální ochranu proti opotřebení.

img_evocorse-cross

Evo Cross Corse jsou velmi odolná, speciálně navržená kola pro vozy off-road do extrémních podmínek. Disponují systémem bread-lock, který Vám zaručí, že pneumatika i při nízkém tlaku zůstane na svém místě.

img_evocorse-montecarlo

Evo Corse Montecarlo jsou přesné kopie kol nostalgicky známé Lancia Delta Integrale a jsou určena pro běžné použití.

img_evocorse-formula

Závodní kola pro formulové vozy, která svou lehkostí a pevností nemají konkurenci. Speciální design navíc zajišťuje lepší chlazení při brzdění.

img_evocorse-zvedaky

Unikátní nabídka zvedáků Evo Corse čítá 3 modely. Evo Corse EvoCRK je určen pro všechny kategorie vozů rally. Zvedák disponuje nastavitelnou základnou, ta je opatřena gumovou podrážkou, která nabízí maximální přilnavost na asfaltovém či štěrkovém povrchu. Nosnost 600 kg, zdvih: 90-340 mm. Evo Corse EvoJack je nejnovější hydraulický zvedák pro profesionální rally týmy. Zvedák je vybaven hydraulickým „FAST-DROP“ ventilem pro okamžité spuštění. Zvedák má snadno nastavitelnou výšku trnu pro „přepnutí“ mezi asfaltovou a šotolinovou výškou podvozku. Nosnost 600 kg, zdvih: 105-360 mm. Evo Corse OffCRK je poté speciálně navržen pro vozy Off-Road. Nastavitelná noha zaručuje stabilní a bezpečné použití i na kamenitém a nerovném terénu. Nosnost 1200 kg, zdvih: 100-480 mm.

img_evocorse-prislusenstvi

EVOCorse nabízí kromě vlastních kol i širokou paletu vysoce kvalitního a odolného montážního příslušenství, jako jsou běžné i prodloužené verze šroubů, matek, lisovacích i šroubovacích šteftů a montážních vložek kol, vše jak ve standardním 60° kuželovém provedení, tak atypické ploché nebo 90° verze. Dále jsou v nabídce různé varianty středících kroužků, distančních podložek, středových krytek apod.

Facebook