SPORTOVNÍ PNEUMATIKY SEMISLICK

ico-semislickSemi-slick pneumatiky jsou speciální polozávodní pneumatiky, technologicky vycházející ze závodních okruhových pneumatik pro suchý povrch, s úpravami dezénu a konstrukce vyžadovanými homologačními předpisy pro běžný provoz.

Schválení pro použití v běžném provozu je v tomto případě spíše s myšlenkou na legislativně bezproblémový transport na závodní trať, než každodenní použití. Je to dáno jednak malou výdrží ve srovnání s běžnými pneumatikami a jednak omezenou schopností „suchého“ dezénu vyrovnat se s případným deštěm.

Hlavními sledovanými parametry u semi-slick pneumatik jsou tedy schopnost přenést výkon, zajistit kontrolu nad vozem ve vysokých rychlostech a vyhovět homologačním předpisům pro běžný provoz.

img_semislick-hankook

Závodní asymetrická semislick pneumatika Hankook Ventus Z205 s homologací (E) pro běžný silniční provoz. Díky novým předpisům FIA si i vy můžete užít v běžném provozu a při tréninkových jízdách vynikajících kvalit závodních pneumatik, které používají špičkoví jezdci ve WRC (Mistrovství světa v rally). Pneumatika svými kvalitami a vlastnostmi vysoce přesahuje možnosti i těch nejlepších konkurenčních semislick a trackday pneumatik od známých japonských a evropských producentů.

img_semislick-toyo

Pneumatika TOYO PROXES R888 je určená pro jezdce, kteří potřebují ze svého vozu získat maximum. Optimalizovaný tvar kordu s rozšířenou kontaktní plochou dezénu a zesílenou patkou poskytuje větší oporu v zatáčkách a omezuje přehřívání pneumatik a tvar dezénu společně se speciální závodní směsí zajišťují špičkový výkon na suchém povrchu bez ztráty trakce na mokrém povrchu. Hladké hrany pneumatik jen řídce přerušené vzorkem zajišťují přesnější a rychlejší odezvu řízení. Průběžný nepřerušovaný středový pruh zajišťuje maximální trakci a zkrácení brzdné dráhy. Pneumatika TOYO PROXES R888 poskytuje konstantní vlastnosti po celou dobu opotřebení. TOYO PROXES R888 je ideální volbou všude tam, kde je vyžadována homologace „E“ pro běžný provoz pravidly pro účast v závodu, nebo tam, kde se potřebujete na závod dopravit po vlastní ose po veřejných komunikacích.

Facebook