VDO • PŘÍSTROJOVÁ TECHNIKA

ico-vdoNěmecká značka VDO vznikla již v roce 1929 spojením dvou německých firem DEUTA a OTA, vyrábějících tachometry a jedná se o zkratku Vereinigte DEUTA – OTA. Značka byla v minulosti vlastněna koncerny Mannesmann a později Siemens a v současnosti je součástí nadnárodního koncernu Continental. VDO je tradiční výrobce tachometrů a dalších ukazatelů pro mnoho automobilek již téměř sto let a je synonymem pro nejvyšší kvalitu a přesnost. V současnosti společnost nabízí i celou řadu elektronických systémů pro automobilový průmysl, od různých senzorů, přes diagnostické systémy, TPMS systémy, baterie, tachografy, autorádia, kamerové systémy, až po ventilátory, ostřikovače a další elektronické součásti automobilů.

Naše nabídka pro motorsport zahrnuje analogové ukazatele ve třech řadách Cockpit Vision, Viewline a Classic. Shora nasvícené ukazatele Cockpit Vision s černým nebo bílým ciferníkem jsou osvědčenou a přehlednou klasikou pro použití v závodních vozech. Ukazatele Viewline se spodním podsvícením v několika barvách a s výměnnými dekoračními kroužky jsou vhodnou alternativou pro použití v civilních interiérech. Řada Classic je se svým ciferníkem ve světlé barvě, pozlaceným nebo pochromovaným dekoračním kroužkem a popisky švabachem přímo určená pro historické automobily. Ve všech řadách je k dispozici široká nabídka ukazatelů, od otáčkoměrů, přes tachometry, ukazatele tlaku oleje, vody nebo turba, teploty oleje, vody, výfukových plynů nebo okolního vzduchu, palivoměry, ampérmetry a voltmetry, až po palubní hodiny. Ke všem ukazatelům se nabízí i široká paleta senzorů, montážních kapliček a destiček a dalšího příslušenství. Ukazatele jsou k dispozici v průměru 52mm, otáčkoměry a tachometry navíc v průměrech 80mm a 100mm.

img_vdo-budiky

Přídavné, podsvícené budíky VDO se vyznačují zejména vysokou přesností a decentním vzhledem, který se hodí téměř do jakéhokoliv vozu. V nabídce je celá řada přídavných budíků: ampérmetr, hodiny, otáčkoměr, tachometr, ukazatel paliva, ukazatel teploty oleje nebo vody, ukazatel tlaku oleje nebo turba či voltmetr.

img_vdo-cidla

Široká nabídka snímačů VDO potřebných pro zapojení přídavných budíků. V nabídce naleznete ponorný snímač hladiny paliva nebo čidla pro měření teploty a tlaku oleje nebo teploty vody a to v různých délkách, rozměrech závitů, případně s výstupem na varovný kontakt nebo bez něj.

Facebook