STILO • PŘILBY A KOMUNIKACE PRO MOTORSPORT

ico-stiloSpolečnost STILO byla založena v roce 1999 v Itálii úspěšným aktivním automobilovým závodníkem Ludovicem Fassitellim. Název STILO bezprostředně souvisí se snahou společnosti vyrábět produkty, které mají svůj vlastní styl a netradiční vlastnosti a to zejména ve smyslu maximální funkčnosti. STILO je v současnosti nejdynamičtěji se rozvíjející výrobce automobilových přileb se zastoupením na všech kontinentech a ve všech automobilových disciplínách.

V roce 2000 firma představila první model speciální přilby pro rally s vlastním intercomem WRC03 a integrovaným mikrofonem a hned v následujícím roce s touto přilbou oslavil titul italského mistra Paolo Andreucci. V roce 2004 přilba WRC měla svou premiéru v mistrovství světa a získala vítězství na Dakaru. Od roku 2004 přilba STILO neodmyslitelně patří na hlavu každého mistra světa rally. Dvanáct po sobě jdoucích titulů mistra světa v rally! V roce 2009 firma STILO vyvinula jako první na světě duální intercom ST-30 se zabudovaným záložním intercomem. V roce 2010 uvedla na trh první otevřenou jet helmu s homologací FIA8860 a v roce 2011 vyvinula zcela novou řadu ZERO – nejlehčí integrální i otevřené přilby na světě nebo okruhový komunikační systém Verbacom s Bluetooth technologií. Díky tomuto převratnému technologickému pokroku firma STILO každým rokem přesvědčuje další prvotřídní jezdce o kvalitách svých produktů a rozšiřuje svou sbírku získaných titulů o seriály IRC, ERC, WTCC, F2, Pikes Peak a další.

Mezi jezdci spoléhajícími se na kvality přileb STILO můžeme jmenovat především 9-násobného mistra světa v rally Sébastiena Loeba, 3-násobného mistra světa v rally Sébastiena Ogiera, 2-násobného mistra světa v rally Carlose Sainze, mistry světa cestovních vozů Gabriele Tarquiniho, Roberta Huffa a José María Lópeze, formulové šampióny GP2 Davide Vasecchiho a Jolyona Palmera a další špičkové jezdce, jako je Mikko Hirvonen, Dani Sordo, Martin Prokop, Jan Kopecký, Nicola Larini, Stéphane Sarrazin, Augusto Farfus, Andreas Mikkelsen, Toni Vilander, Gianmaria Bruni a mnoho dalších.

ico_webKompletní informace o produktech STILO naleznete na českých oficiálních stránkách: www.stilo-cz.cz

  • ico_pdfPřilby a komunikace pro motorsport: stilo.pdf

img_stilo-rally

Řada produktů STILO pro rally obsahuje nejširší nabídku modelů a verzí přileb na trhu, od cenově dostupných otevřených modelů TROPHY, přes uzavřené modely ST4R až po legendární model WRC s pevně integrovaným mikrofonem. Přilby STILO získaly všechny tituly mistra světa v rally od roku 2004! Stejně široká je i nabídka komunikačních systémů STILO, v čele s nejmodernějším duálním interkomem s digitálním filtrem hluku, vyvinutým ve spolupráci s WRC týmem Volkswagen.

Řada TROPHY DES – Tradiční otevřená přilba, STILO kvalita za dostupnou cenu. Technologicky shodná s vrcholným modelem WRC DES avšak zachovávající tradiční mikrofon na tyčce.

Řada WRC DES – Volba šampiónů! Unikátní jet model s integrovaným mikrofonem pro jedinečnou kvalitu zvuku. Koncept, který získal posledních 10 titulů mistra světa v rally.

Řada ST5R – Inovativní uzavřená přilba pro maximální pocit bezpečí s unikátními bočními vstupy pro interkom a systém na dodávku pití nebo nucené ventilace do přilby.

img_stilo-okruhy

Řada produktů STILO pro okruhové závody obsahuje mnoho modelů a verzí přileb jak pro otevřené formulové vozy, tak pro uzavřené vozy GT. V nabídce najdete nejlehčí a nejpohodlnější přilbu s homologací 8860 na světě, model ST5, dále osvědčenou řadu ST4 a otevřené přilby v řadách TROPHY a WRC TURISMO. Nabídka obsahuje i unikátní komunikační systémy mezi jezdcem a technikem v boxu v řadě VerbaCom a širokou nabídku příslušenství, jako systémy pro přívod vzduchu.

Řada ST5 – Nový etalon ve světě okruhových přileb! Nejlehčí, nejpohodlnější, nejmenší a s nejlepším výhledem díky sendvičovému čalounění a optimalizované skořepině.

Řada ST4 – Inovativní uzavřená přilba s volitelnými unikátními bočními vstupy pro komunikaci a systém na dodávku pití. Osvědčená STILO kvalita za dostupnou cenu.

Řada OPEN FACE – Tradiční otevřené přilby pro jezdce preferující volnější pocit. Základní model TROPHY DES za skvělou cenou nebo WRC DES TURISMO s integrovaným mikrofonem.

img_stilo-karting

Řada produktů STILO pro motokárové závody obsahuje nejširší nabídku přileb pro děti i dospělé se zaměřením na extrémně nízkou váhu a vynikající komfort. V nabídce najdete nejnovější špičkový carbon/kevlarový motokárový model ST5FN-CMR s bezkonkurenčním poměrem cena/výkon, dále model ST5FN Composite a také vrcholný model ST5FN Carbon. Nabídku doplňuje komunikační systém VerbaCom mezi jezdcem a technikem v boxu a široká řada příslušenství, jako odtrhávací hledí, spoilery.

img_stilo-offshore

Řada produktů STILO OFFSHORE obsahuje tři modelové řady přileb speciálně vyvinutých pro závody motorových člunů, rozeznatelné od automobilových přileb díky své výrazné reflexní oranžové barvě. Nabídka zahrnuje otevřený model TROPHY DES OFFSHORE, otevřený model s integrovaným mikrofonem WRC DES OFFSHORE a uzavřený model ST4W OFFSHORE. Všechny přilby jsou kompatibilní s nabízeným 2- nebo 4-kanálovým interkomem STILO VHF s připojením na palubní vysílačku.

img_stilo-komunikace

Firma STILO je známá díky špičkové zvukové kvalitě svých elektronických komunikačních systémů. Nabídku tvoří zejména komunikační systémy pro rally, sestávající z centrální jednotky, komunikačních sad do přileb, přejezdových sluchátek a různých adaptérů pro propojení s přilbami a centrálami jiných výrobců. Široká nabídka sahá od cenově dostupných modelů, až po špičkové duální modely se zálohovaným obvodem, připojením bluetoth a speciálními filtry pro hlučné vozy WRC a Super1600/2000. Nabídku komunikačních systémů pak doplňují systémy pro komunikaci okruhových jezdců s mechaniky v boxech, jak přes radiovysílačky, tak v poslední době čím dál oblíbenější síť GSM, která nemá žádné omezení dosahu a je vhodná i pro mimořádně dlouhé okruhy a závody do vrchu, ověřené i pro Formule 1.

img_stilo-prislusenstvi

Přilby a komunikační systémy v nabídce firmy STILO doplňuje široká řada příslušenství, vylepšující vlastnosti přileb, umoňující jejich údržbu, nebo upravující jejich vlastnosti pro různá použití. V nabídce tak najdeme například výměnná hledí proti slunci nebo rozjasňující žlutá hledí do mlhy a na sníh, drink-bagy připojitelné přímo do přileb, provzdušňovací zařízení pro nucený oběh vzduchu, připojení HANS systémů, náhradní komunikační elektroniku, bezpečnostní Eject System, tašku na přilbu a HANS nákrčník, prodlužovací a náhradní kabely, nebo třeba slušivou značkovou kšiltovku STILO.

Facebook