HYBRID • SYSTÉM OCHRANY HLAVY A KRKU

ico-hybridAmerická firma SIMPSON RACE PRODUCTS vyrábí bezpečnostní produkty pro motorsport již od roku 1959. Od té doby firma uvedla na trh přes 200 inovativních produktů pro bezpečnost v motorsportu a stala se jedním z leaderů světového trhu. Z pochopitelných důvodů je firma známá především v USA, kde je téměř výhradním dodavatelem v závodech dragsterů, NASCAR a INDYCAR.

Převratnou novinkou pro evropský trh jsou FIA 8858-2010 homologované HYBRID systémy k ochraně hlavy a krční páteře (Head and Neck Restraints), nahrazující v poslední době povinné a nepříliš populární HANS nákrčníky. Tento moderní produkt je dalším vývojovým stupněm HANS nákrčníku, výrazně zlepšuje ochranu krční páteře při šikmém a bočním nárazu a především poskytuje nesrovnatelně lepší komfort při používání a zamezuje případným otlakům a drobným zraněním způsobeným právě nošením HANS nákrčníků.

Při přejezdech na rally si jezdec sundavá pouze přilbu a HYBRID díky své pohodlné samonosné konstrukci zůstává na těle, kde nepřekáží a snímání přilby se tak opět stává snadným a rychlým úkonem. Na nový HYBRID systém již přešli i v evropě špičkoví jezdci jako Mikko Hirvonen (Citroen WRC), Mads Ostberg (Ford WRC) nebo i český jezdec Martin Prokop (Ford WRC).

img_hybrid-sport

Systém ochrany hlavy a krku v kompozitovém provedení. Velikost XS-XL, možnost zakázkové výroby (pro dámy).

  • HYBRID SPORT PA – s řemínky pro standardní HANS klipy (FIA 8858-2002 i 8858-2010)
  • HYBRID SPORT M61 – s řemínky a klipy pro rychlé rozpojení od přilby (pouze FIA 8858-2010)

img_hybrid-prolite

Systém ochrany hlavy a krku v karbonovém provedení. Velikost XS-XL, možnost zakázkové výroby (pro dámy).

  • HYBRID PRO LITE PA – s řemínky pro standardní HANS klipy (FIA 8858-2002 i 8858-2010)
  • HYBRID PRO LITE M61 – s řemínky a klipy pro rychlé rozpojení od přilby (pouze FIA 8858-2010)
Facebook