MEGUIAR’S • KOMPLEXNÍ PÉČE O AUTOMOBILY

ico-meguiarsTo, co začalo před více než 100 lety v garáži zakladatele Franka Meguiara Jr. jako jednoduchá laboratoř na výrobu leštidel na nábytek, je dnes obrovská firma, kterou již prošly čtyři generace rodiny Meguiarových. Ani v nejdivočejších snech jistě Franka Meguiara Jr. v roce 1901 nenapadlo, že jeho první leštidlo nábytku zajistí firmě budoucnost na dalších více než 100 let dopředu.

Společnost Meguiar’s se stala světovou jedničkou v péči o automobily a jsou hrdí na to, že můžou nabídnout další generaci nejlepších výrobků, nástrojů a dalších doplňků pro skutečné automobilové nadšence. Firma Meguiar’s nastavuje zcela nový standard v kvalitě komplexní péče o automobily.

Od výroby prvního balení leštidla na nábytek je firma Franka Meguiara Jr. postavena na vynikající kvalitě výrobků a naslouchání přání spotřebitelů. V dnešní době udržuje firma Meguair’s trvalé a pevné vztahy s automobilovými nadšenci po celém světě. Vytvořila si tak mezi těmito lidmi důvěru a respekt přesahující samotné naše produkty a ztělesňující životní styl lidí, kteří svůj vůz milují.

img_meguiars-myti

V odvětví autokosmetiky a péče o lak jsou mytí a čištění povrchu dvě různé činnosti. I když znějí podobně, nejsou stejné. Mytí odstraňuje volné nečistoty z povrchu, např. prach, špínu a čerstvý ptačí trus. Velmi rozšířeným omylem je, že můžete vůz umývat prostředky na mytí nádobí a ostatními detergentními čističi určenými do domácnosti. V žádném případě! Detergenty, které tyto prostředky obsahují, jsou uzpůsobeny tak, že odstraní z povrchu vše a zanechají jej naprosto čistý. Naprosto čistý povrch nemá žádnou ochrannou vrstvu. Opakované použití detergentních přípravků odstraní z povrchu laku zcela vše, včetně vosků, silikonů a polymerů. Tento postup také odstraňuje z vrchní vrstvy laku „oleje“, které zaručují dlouhou životnost laku, a způsobuje tak vysychání laku a výrazně urychluje jeho stárnutí a oxidaci. Všechny produkty Meguiar’s na mytí vozů mají vyvážené pH a jsou speciálně vyvinuté ke zlepšení vzhledu a ochraně všech automobilových laků.

img_meguiars-cisteni

Čištění, nebo také příprava povrchu, je proces, který odstraňuje nečistoty zachytávající se na vozidle během běžného provozu. Tyto nečistoty jsou například asfalt, tér, míza, polétavá rez nebo průmyslový spad. Čištěním a přípravou dokážeme však také odstranit lehké defekty laku, jakými jsou skvrny, hologramy či oxidace. Přejeďte si po umytí Vašeho vozu rukou po karoserii. Máte pocit drsnosti laku, výstupků a hrbolků na laku? Pokud ano, je Váš lak zanesen nečistotami, které jsme právě popisovali. Postupem času tyto nečistoty zmatňují lak a vytváří na něm oxidační vrstvu. Naštěstí je tu Meguiar’s Smooth Surface Clay Kit, který obsahuje vše, co potřebujete, abyste tyto nečistoty bezpečně a účinně odstranili pryč z Vašeho laku. Nebojte se proto použít tento báječný produkt, kterým bezesporu clay je. Není určen pouze pro profesionální použití. Naopak! Pokud jste si v dětství hráli s modelínou, pak si hravě poradíte i s clayem. Vezměte polovinu kostky claye do dlaně a zmačkejte do placky. Na umytý a usušený vůz nastříkejte dostatečné množství Meguiar’s Quik Detaileru a rovnoměrnými tahy clayem setřete celou karoserii. Po použití bude povrch Vašeho laku hladký jako sklo.

img_meguiars-lesteni

Leštění je volitelný krok, který je zcela odlišný od voskování. Přestože některé marketingové výroky a produkty jiných značek tyto dva procesy chybně sjednocují, jsou to naprosto rozdílné činnosti s jasnými definicemi. Leštěním totiž vytváříme brilantní povrch, finálně odstraňujeme poškození a dodáváme laku oslnivý lesk. Pro nadšence, kteří jsou luxusním a bezchybným leskem laku přímo posedlí je Meguiar’s Ultimate Polish jasnou volbou. Odstranění škrábanců a oděrek a dokonalá příprava povrchu má totiž za následek maximalizaci lesku karoserie.

img_meguiars-voskovani

Voskování vytváří laku ochranu díky vysoce účinné směsi vosků, polymerů, pryskyřic a silikonů. Kromě ochrany dokáže vosk „uzamknout“ lesk, čímž vytvoří zářivé odlesky, prohloubí a obohatí tmavé odstíny laku. V neposlední řadě nabízí vosky Meguiar’s perfektní odvod vody i odstranění jemných škrábanců v horní vrstvě laku. Všechny vosky Meguiar’s jsou zcela šetrné k vrchní, krycí vrstvě laku. Vybírat můžete mezi vosky tuhými, tekutými, či vosky v rozprašovači. Záleží pouze na Vašich osobních preferencích. Mějte však na paměti, že každý vůz i každý majitel vozu je odlišný, stejně jako prostředí, ve kterém se pohybují, a péče, kterou svému vozu dopřávají. Všechny tyto aspekty ovlivňují trvanlivost ochranné voskové vrstvy. Obecně řečeno, doporučujeme voskovat Váš vůz 3x až 4x ročně, ale i častější voskování je zcela v pořádku!

img_meguiars-udrzba

Když je Váš vůz navoskován, ten nejlepší způsob, jak udržet ochranu laku co nejdéle, je pravidelná péče a údržba. Bez ohledu na to, zda je Váš vůz garážován, zda je denně provozován, nebo zda je vystaven nástrahám okolního prostředí. Všechno, co létá, od komára až po Boeing 747, vylučuje kontaminanty, které ulpívají na povrchu laku a naleptávají jej. Přidejte k tomu kyselé deště, průmyslový spad a všudypřítomné UV záření (největší příčina degradace laku) a bude Vám zcela jasné, jak je Váš vůz vystaven neustálým útokům zvenčí. Čím více je Váš vůz vystaven těmto faktorům a čím drsnější je prostředí, ve kterém je vůz provozován, tím větší pozornost Váš lak vyžaduje. Naštěstí pro Vás Meguiar’s připravil řešení v podobě lehce aplikovatelných a stíratelných detailerů. Meguiar’s Quik Detailer a Ultimate Quik Detailer Vám umožňuje jednoduše a zcela bezpečně odstraňovat nečistoty dříve, než ulpí na povrchu Vašeho laku. Tyto produkty vyplnily prostor mezi mytím a voskováním a napomáhají výrazně zvyšovat kvalitu a trvanlivost voskové ochrany na Vašem laku.

img_meguiars-kola

Po samotném vozidle a jeho laku jsou pravděpodobně nejdůležitější částí kola a pneumatiky. Ať už Váš vůz jezdí na 3-dílných, kovaných discích, originálních stříbrně lakovaných litých kolech nebo chromových mnohopaprskových skvostech, Meguiar’s pro Vás vyvinul ten pravý čistič a leštěnku, abyste z Vašich kol dostali maximum. Ale čistá kola s mdlými a zahnědlými pneumatikami jsou prostě a jednoduše špatně. Meguiar’s proto nabízí lesk na pneumatiky z řad Hot Shine a Endurance, které dokáží v několika okamžicích proměnit Vaše pneumatiky k nepoznání! Kromě luxusního černého a elegantního „mokrého“ vzhledu lesk na pneumatiky Meguiar’s zároveň chrání Vaše pneumatiky, napomáhá předcházet hnědnutí a projevům stárnutí.

img_meguiars-interier

To, že je autokosmetika Meguiar’s nejznámější pro své prvotřídní leštěnky a vosky, neznamená, že zapomínáme na interiér Vašeho vozu. Meguiar’s vyvinul rozsáhlou řadu produktů na čištění, oživení a ochranu interiéru Vašeho vozu. Použitím Meguiar’s Quik Interior Detaileru na začátku rychle a jednoduše osvěžíte interiér a dopřejete mu čistoskvoucí vzhled. Pokud chcete dodat lesk a ochranu plastovým a gumovým dílům a povrchům, pak Vám výborně poslouží produkty z řady Protectantů. Meguiar’s Ultimate Protectant udrží Vaši palubní desku jako novou za pomoci prvotřídní a dlouhotrvající UV ochrany. A pro milovníky toho největšího luxusu doporučujeme použít čističe a kondicionéry Meguiar’s Gold Class, které jsou naprostou špičkou na trhu! Přípravky na kůži Meguiar’s Gold Class jsou skvělé pro udržení špičkového vzhledu a kondice všech kožených povrchů.

img_meguiars-ostatni

Detailing Vašeho vozu zahrnuje i ty nejmenší maličkosti. Nyní, když máte lak svého vozu vyleštěn a ochráněn, co uděláte se všemi nelakovanými povrchy Vašeho auta? Například plastovými lištami, světlomety nebo střechami kabrioletů? Meguiar’s pro Vás má řešení! Meguiar’s Ultimate Protectant oživí a rozjasní všechny mdlé a vybledlé plastové a gumové díly. Tento speciální produkt odolá dešti a opakovanému mytí, aniž by Vám z plastů stékaly proudy černé špíny po karoserii, jako tomu bývá u jiných podobných produktů. A všimli jste si všech těch zažloutlých a matných světlometů, které na silnicích potkáváte? Plastové kryty světlometů poškozují UV paprsky, lehké škrábance nebo hrubé nečistoty z každodenního provozu. Proto také ony vyžadují naši pozornost a péči. Kompletní řada produktů pro rozleštění světlometů zvládne oživit i ty nejvíce zoxidované povrchy, nebo naopak předejít zmatnění a žloutnutí světlometů nových.

Facebook