THERMOTEC • TEPELNÉ IZOLACE

ico-thermotecAmerická společnost Thermo-Tec nabízí již od roku 1987 progresivní produkty v oblasti izolace výfuků a tepelné ochrany. Ve snaze dodávat svým zákazníkům prvotřídní produkty se firma vždy soustředila na vývoj, vlastní rozsáhlé zkušenosti, inovace a kontrolu kvality. Thermo Tec se snaží se svými produkty v oblasti potlačování tepla vždy překonávat očekávání svých zákazníků. Tato snaha je motorem, který firmu žene k vývoji a výrobě stále lepších řešení. Možnosti uplatnění produktů Thermo Tec jsou téměř nekonečné.

Firma vyrábí více než 130 pruduktů, které buď kontrolují vyzařování tepla, nebo teplo odrážejí a ochraňují součásti v nekonečném množství potenciálních aplikací. Produkty Thermo Tec jsou využívány ve všech oblastech motorsportu, ale i ve vojenském prostředí, leteckém průmyslu, při stavbě lodí nebo motocyklů. Nejznámějším produktem v nabídce Thermo Tec jsou omotávky výfukového potrubí, navržené k udržení tepla uvnitř trubek výfukového systému. To umožňuje rozložit teplo na delší úsek výfuku a tím zvýšit průtok výfukových plynů ven z motoru. Omotáním výfukových svodů páskami Thermo Tec snížíte teplo v motorovém prostoru až o 70% a zároveň zvýšíte výkon motoru, zlepšíte ochranu motoru a zvýšíte komfort posádky snížením teploty v kabině. Vedle omotávacích izolačních pásek najdete v nabídce firmy Thermo Tec i širokou nabídku izolačních plátů, převlečných trubek, izolačních krytů na turba, lepidla a konzervační spreje, montážní příslušenství a kompletní sady.

img_thermotec-omotavky

Tepelně-izolační omotávky výfuků jsou inovativní cestou ke snížení teploty motorového prostoru a zvýšení výkonu motoru. Výfukové svody omotané páskou Thermo-Tec udržují výfukové plyny ohřáté a ty pak díky nižší hustotě proudí rychleji ven a zlepšují výplach výfukové soustavy. Zároveň dochází ke snížení teploty v motorovém prostoru až o 70% a snížení teploty nasávaného vzduchu, což podporuje nárůst výkonu. Omotávky Thermo-Tec odolávají teplotám do 1100°C a neobsahují azbest. Pásky Thermo-Tec využívají speciální technologie TCT, která účinně rozvádí teplo po celém povrchu pásky a zajišťuje jeho rovnoměrné uvolňování.

img_thermotec-platy

Firma Thermo-Tec nabízí širokou paletu izolačního materiálu, která zahrnuje samolepící tepelnou izolaci, kterou lze použít na jakýkoliv povrch, dále hliníkovou mřížku zajišťující účinnou cirkulaci vzduchu a optimální odvod tepla, tepelné izolace pro baterie, sací hadice od vzduchového filtru, startéry, manžety řadících pák či izolaci na tlumič / katalyzátor. Nabídku produktů rozšiřuje termo-izolační lepící páska s hliníkovou vrstvou, která poskytuje ochranu před teplem pro benzínové, olejové, brzdové trubky, hadice a kabely a hliníková páska sloužící ke spojení konců hliníkových plátů.

img_thermotec-navleky

Termo-izolační návleky Thermo-Tec slouží k ochraně proti ohni, horku a oděru. V nabídce jsou izolace na hadice, trubky, kabeláž nebo jiné vedení, dále tepelné izolace na zapalovací kabely a konektory či tepelné návleky na zapalovací kabely, které zvyšují výkon, snižují selhání startů a prodlužují životnost zapalovacích kabelů.

Facebook