BRZDOVÉ KOTOUČE

ico-brzdovekotouceNabízíme velký výběr brzdových kotoučů pro sportovní a závodní vozy všech značek od firem BREMBO, AP-RACING, CTF a TAROX.

Kotouče jsou nabízené jak v jednodílném provedení v originálních rozměrech, tak ve dvojdílném provedení s lehkým duralovým středem na plovoucím uložení jak pro sériové brzdiče, tak pro závodní aplikace. Kvůli zvýšené odolnosti proti deformaci se jedná o kalené kotouče ze speciální oceli opatřené rýhováním pro lepší odvod tepla a čištení povrchu destiček.

Firma BREMBO však nabízí i převratnou novinku ve formě brzdových kitů s keramickými kotouči CCM-R. CCM-R kotouče jsou extrémně lehké (úspora cca 5kg na každém kotouči), poskytují lepší koeficient tření a výrazně lépe odvádějí teplo.

.

 • ico_eshopCooming soon…
 • ico_pdfCeny na dotaz …

img_kotouce-ap

Anglická firma AP Racing je významný světový výrobce brzdových systémů. Ze své široké škály produktů nabízí brzdové kotouče jak pro běžné, tak pro závodní použití, kotouče o mnoha průměrech a tloušťce, kotouče z různého materiálu či odlišného designu (hladké, děrované, drážkované, „J“ Hook Design…). Kompletní nabídku brzdových kotoučů můžete nalézt v PDF katalogu AP Racing, který je zde ke stažení.

img_kotouce-brembo

Italská firma BREMBO je v motorismu světoznámou značkou, která se zabývá výrobou automobilových brzd a je jedním z největších dodavatelů závodních brzdových kotoučů pro široké spektrum aplikací. V její nabídce naleznete různé typy kotoučů s různými průměry, tloušťkami i systémy uchycení speciálně vyvinutými s ohledem na konkrétní aplikace. Nejrozsáhlejší část tohoto sortimentu tvoří klasické závodní kotouče ze speciální nerezové ocelové slitiny s vysokým obsahem uhlíku a různými typy drážkování. Kromě samostatných kotoučů o různých průměrech nabízí BREMBO také kotouče v dvoudílném závodním provedení včetně heavy duty spojovacího materiálu, T3 drážkování, závodního provedení ventilačních šachet s velmi nízkou váhou jako kompletně smontovaný díl s duralovými středy sloužící jako přímá náhrada za originální kotouče. Firma BREMBO dále nabízí převratnou novinku ve formě brzdových kitů s keramickými kotouči s označením CCM-R, které jsou určeny pro závodní aplikace. Hlavními výhodami této řady je velká váhová úspora, tření o 10% vyšší než u ocelových kotoučů, snížení pracovních teplot a v neposlední řadě také extrémní životnost kotoučů.

img_kotouce-ctf

Italský výrobce CTF – Center Tecno Freno – vkládá několikaleté zkušenosti z automobilového průmyslu a z oblasti závodění do výroby brzdových kotoučů s cílem zajistit maximální výkon a bezpečnost. Nabídka zahrnuje několik modelových řad pro různé aplikace.

 • TYP RS – Děrované a oboustranně drážkované brzdové kotouče, tepelně zpracované, rychlé dosažení provozní teploty, lepší odvod tepla, lepší přilnavost, výborná účinnost i při vysoké teplotě, TÜV certifikát, většina brzdových kotoučů má schválení ABE.
 • TYP RS-A – Dvoudílné, děrované a oboustranně drážkované brzdové kotouče s lehkým duralovým středem, rychlé dosažení provozní teploty, lepší přilnavost, výborná účinnost i při vysoké teplotě, nižší hmotnost, lepší odvod tepla, většina brzdových kotoučů je k dispozici se schválením ABE.
 • TYP RX – Brzdové kotouče řady RX v sobě spojují všechny vlastnosti děrovaného kotouče spolu s tepelným zpracováním, na rozdíl od brzdových kotoučů řady GT a RS nemají kotouče řady RX žádné drážky, většina brzdových kotoučů má schválení ABE.
 • TYP RX-A – Dvoudílné, děrované brzdové kotouče s lehkým duralovým středem, nižší hmotnost, lepší odvod tepla, většina brzdových kotoučů je k dispozici se schválením ABE.
 • TYP GT – Drážkované brzdové kotouče, vysoký brzdný výkon zejména na mokré vozovce, podléhají stejným tepelným zpracováním jako kotouče typu RS, většina brzdových kotoučů má schválení ABE.
 • TYP GT-A – Dvoudílné, drážkované brzdové kotouče s lehkým duralovým středem, nižší hmotnost, lepší odvod tepla, většina brzdových kotoučů je k dispozici se schválením ABE.

Všechny brzdové kotouče jsou nabízeny v mnoha rozměrech pro různé aplikace.

img_kotouce-tarox

Italská firma TAR-OX, která na poli motorsportu působí více jak 40 let, nabízí širokou paletu brzdových kotoučů jak pro běžné, tak pro závodní použití.

 • TAR-OX D95 – děrované kotouče, vysoký brzdný účinek a odvod tepla, kotouče jsou kalené a ručně leštěné pro vysokou odolnost
 • TAR-OX G88 – legendární, hustě drážkované brzdové kotouče (cca 40 drážek) s turbínovým efektem, díky němuž jsou disky při zátěži chladnější, nepřehřívají se, nevlní se a nepraskají, kotouče jsou kalené a ručně leštěné pro vysokou odolnost
 • TAR-OX F2000 – drážkované kotouče designované pro maximální brzdný účinek, v porovnání s G88 mají kotouče F2000 méně drážek, což vytváří perfektní rovnováhu mezi odvodem tepla, brzdnou plochou a pevností, kotouče jsou kalené a leštěné
 • TAR-OX SPORT JAPAN – kotouče s kombinací drážkování a rýhování, vysoký brzdný účinek a odvod tepla, kotouče jsou kalené a ručně leštěné pro vysokou odolnost
 • TAR-OX ZERO – hladké kotouče vhodné jak pro závodní použití při okruhových závodech nebo v rally pro vozy sk. N, kde nejsou povolené úpravy brzdových kotoučů, tak také pro běžné použití, kotouče jsou kalené a ručně leštěné, odolné vůči vysokým teplotám, deformacím a praskání
Facebook