BRZDOVÉ TŘMENY

ico-brzdovetrmenyV naší nabídce najdete i širokou paletu závodních vícepístkových brzdičů BREMBO, AP-RACING a TAR-OX.

Jedná se o lehké duralové brzdiče se dvěma až osmi pístky. U základních aplikací se jedná o lité duralové brzdiče šroubované ze dvou dílů, u většiny aplikací se však jedná o špičkové brzdiče frézované z jednoho kusu duralu (tzv. Monoblock). Takové brzdiče jsou i přes větší rozměry výrazně lehčí a díky vnitřním větracím kanálům lépe odvádějí teplo.

Brzdiče jsou dostupné jak samostatně pro individuální závodní aplikace, tak ve formě kompletních kitů, včetně ocelových nebo keramických (Brembo CCM-R) kotoučů se zvětšeným průměrem, určené pro konkrétní modely aut. Jedná se o kompletní sady BREMBO GT, GTR, ClubRacing a CCM-R.
.

 • ico_eshopCooming soon …
 • ico_pdfCeny na dotaz …

img_trmeny-ap

Anglická firma AP Racing je významný světový výrobce brzdových systémů. Ve své široké nabídce brzdových třmenů mají zastoupení jak 2, 4, tak 6- ti pístové brzdiče, a to v několika modelových řadách určených pro odlišné aplikace.

 • PRO 5000+ – 2, 4 nebo 6- ti pístové brzdiče, ideální v poměru výkon/cena
 • PRO 5000R – 4 nebo 6- ti pístové brzdiče, vyvinuty ze zkušeností ve všech oblastech motoristického sportu, stejná ideologie jako řada PRO 5000+, stejné výhody – výkon/cena, jsou zde ovšem rozměrové rozdíly mezi 5000R a 5000+
 • FORMULA CAR – 4 nebo 6- ti pístové brzdiče, určeny pro 13“-15“ formulová kola
 • GT – 4 nebo 6- ti pístové brzdiče, určeny pro vozy GT
 • RALLY – 4 nebo 6- ti pístové brzdiče, určeny pro všechny série rally jako je WRC, S2000, PWRC Rally Raid, R2 a R3 pro všechny typy povrchů
 • TOURING CAR – 4 nebo 6- ti pístové brzdiče, určeny pro vozy GT a všechny série Touring Car, jako WTCC, BTCC, DTM
 • 2 PISTON – řada 2- pístových brzdičů, různé aplikace pro rally, okruhy, formule či sportovní vozy
 • HISTORIC – 2 nebo 4- pístové brzdiče, různé aplikace pro rally, formule, GT
 • ROAD/SPECIAL CAR – 2, 4 nebo 6- ti pístové brzdiče určeny pro vozy Aston Martin, Bugatti, Caterham, Lotus, TVR apd. nebo pro speciální aplikace (hybridní, elektrické vozy…)

img_trmeny-brembo

Italská firma BREMBO je v motorismu světoznámou značkou, která se zabývá výrobou automobilových brzd. Ve svém portfoliu má širokou škálu závodních třmenů vyráběných oběma obvyklými technologiemi – lité třmeny i obráběné třmeny. Vše v závislosti na daných aplikacích a požadavcích pro dané disciplíny počínaje malými třmeny pro zadní nápravy lehkých vozů až po špičkové, obráběné třmeny pro vozy WRC, S2000, R5 či F1 včetně verzí pro karbonové kotouče. Kompletní nabídku brzdových třmenů a jejich aplikací můžete nalézt v PDF katologu BREMBO, který je zde ke stažení.

img_trmeny-tarox

Italská firma TAR-OX, která na poli motorsportu působí více jak 40 let, nabízí širokou paletu závodních třmenů pro všechny typy závodů. Extrémně lehké závodní třmeny TAR-OX jsou frézované z jednoho kusu duralu (výrazná váhová úspora proti litým duralovým brzdičům) a využívají speciální bezúdržbové O-kroužky jako těsnění pístů, namísto netrvanlivých gumových prachovek používaných u konkurentů. V nabídce firmy TAR-OX je na výběr od 4 do 16- ti pístových verzí, kdy platí, čím více pístů, tím lépe. Pokud vám to technické předpisy dovolí, více-pístový brzdič Vám přinese lepší rozložení tlaku na destičku, lepší chlazení destiček díky lepšímu průchodu vzduchu za destičkou, menší zátěž pro brzdič, vetší brzdnou sílu díky lepšímu sevření a tvrdší a citlivější brzdový pedál. Pro každý brzdič je k dispozici více variant průměru pístů.

Facebook